English   |     |     |   شنبه 30 شهريور 1398   


تاريخ و زمان انتشار :        9 مرداد 1396 ساعت 12:01 تعداد بازديد کنندگان:           438
برگزاری نشستی با موضوع « حجاب و عفاف » در واحد خرم آبادبا تلاش تشکل های اسلامی و سیاسی دانشجویان  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد جلسهای با موضوع « حجاب و عفاف » با حضور حجت الاسلام جمیاری امام جمعه شهرستان رومشکان برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه دکتر بهروز دوستی نماینده ریاست عالی دانشگاه در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد استان لرستان ضمن عرض خیر مقدم به حضار در جلسه و تشکر از دبیران تشکل های اسلامی و سیاسی دانشجویان  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برای تشکیل جلسه ، پرداختن به موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه را از نکات مورد توجه ریاست هیات امناء و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر رهبر و معاونت فرهنگی و دانشجویی عنوان نمود و برگزاری این نشست را در راستای تعمیق بخشیدن و نهادینه کردن  بیش از پیش به نگاه ناب  اسلامی به موضوع حجاب وعفاف  در دانشگاه بسیار مفید و مثمرثمر دانست

درادامه  این جلسه که با حضور جمعی از بانوان کارمند واحد خرم آباد برگزار شد  حجت الاسلام والمسلمین جمیاری امام جمعه رومشکان بحث ترویج و فرهنگسازی حجاب و عفاف در جامعه را از اولویت هایی د انست که باید در راستای اشاعه آن اهتمام ورزید.

وی با اشاره به اینکه حجاب و عفاف از مولفه های مهم جامعه اسلامی است .  افزود: رعایت حجاب و عفاف مختص زنان نیست و باید در بین تمامی اقشار جامعه این اصل نهادینه شود. 

امام جمعه رومشکان در بخش ديگري از صحبت هایش با بيان اينكه نگاه اسلام به زن همراه با حرمت و كرامت است و در قرآن مجيد بيش از ده آيه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد اظهار داشت: اسلام در بدو پيدايش، زنان را از اسارت فرهنگ جاهلي نجات داد و قدر و منزلت و شخصيت انساني از دست رفتة آنان را در فرهنگ جاهلي مرد سالار احيا كرد.

در پايان اين جلسه حاضران  نقطه نظرات خود را درباره فرهنگ سازي موضوع عفاف و حجاب در جامعه و خانواده، بیان کردند.

نظر شما

نام:


ادرس پست الکترونيکی:


نظر شما:صفحه اصلی دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری تماس با ما نقشه دانشگاه دفتر تلفن پیوندهای مفید
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد واحد خرم آباد می باشد
Designed By: AF Danesh