English   |     |     |   شنبه 2 شهريور 1398   


تاريخ و زمان انتشار :        24 دی 1395 ساعت 11:010 تعداد بازديد کنندگان:           616
برگزاری مجلس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستانمجلس ترحیم یار دیرین امام راحل (ره ) و رفیق و همرزم مقام معظم رهبری، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، بنیانگذار و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی  حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) با حضور استاندار و مدیران  و مسئولان ادارات کل استان لرستان ، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان ، روحانیون ، فرهنگیان خانواده های معزز شهدا ، اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان و سایر اقشارولایتمدار  شهرستان خرم آباد در مسجد بعثت این شهرستان برگزار شد.

 دکتر یدالله ملکی : شرکت گسترده مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی یک حرکت  جوششی از طرف مردم قدر شناس ایران بود که به زحمات دلسوزانه ایشان در سال های متمادی پیش و پس از انقلاب اسلامی پاسخ دادند.

در این مراسم دکتر یدالله ملکی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تسلیت ارتحال جانکاه حضرت آیت الله هاشمی و قدر دانی از حضور گسترده مردم شریف ایران اسلامی در مراسم تشییع پرشکوه ایشان گفت: شرکت گسترده مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی یک حرکت  جوششی از طرف مردم قدر شناس ایران  بود که به زحمات دلسوزانه ایشان در سالهای متمادی  پیش و پس از انقلاب پاسخ دادند  و مردم با این حضور  نشان دادند که از صمیم قلب در هجر این یار دیرین امام و انقلاب غمگین هستند.

 دکتر ملکی با اشاره به اینکه در بین یاران انقلاب هیچکس به اندازه آیت الله هاشمی به امام (ره) نزدیک نبود گفت: آیت الله هاشمی شخصی بود که دنیای روز و مناسبات آن را به درستی می شناخت و همه کسانی که در سیاست و مدیریت در سطح جهان مطرح هستند به هوش و ذکاوت ایشان اعتراف می کنند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در ادامه گفت: آیت الله هاشمی با اینکه قدرت را در اختیار داشت هیچگاه انسان قدرت طلبی نبود و علاوه بر جان  خود بخش زیادی از دارایی های خود را نیز در راه پیروزی انقلاب هزینه کرد.

ملکی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه زیربنای توسعه در زمینه های مختلف توسعه سیاسی می باشد گفت: آیت الله هاشمی با انسداد سیاسی مخالف بود و معتقد بود که بایستی فضای باز سیاسی با رعایت قانون وجود داشته باشد زیرا فضای باز سیاسی نه به معنای هرج و مرج بلکه  به معنای جلوگیری از استبداد و استفاده از خرد جمعی  در چهارچوب قاعده و قانون است .

ملکی در پایان گفت: در آینده قطعا" ابعاد والای شخصیتی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) بیشتر و بهتر شناخته خواهد شد و مردم قدردان زحمات این ابرمرد تاریخ ایران خواهند بود.

دکتر واشقانی فراهانی: آیت الله هاشمی  ضمن پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ ارزش های نظام همواره در پی روش های نو و متناسب با زمان برای اداره کشور بود.

در ادامه این مراسم دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز با تسلیت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی گفت: هوش سرشار ، تلاش بسیار  و دقت فراوان از مهمترین وجوه شخصیتی آیت الله هاشمی  بود که ضمن پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ ارزش های نظام همواره در پی روش های نو و متناسب با زمان برای اداره کشور بود.

واشقانی در ادامه گفت: مرور زندگی پر فراز و فرود ایشان در پیش و پس از انقلاب اسلامی نشان می دهد که ایشان به حق چه از نظر زمانی و چه از نظر پیشتازی از السابقون بودند و نقش ایشان در پیروزی و تحکیم و حفظ انقلاب بسیار درخشان است و از استوانه های استوار انقلاب اسلامی می باشند.

دکتر واشقانی در ادامه افزود : شخصیت های جهانی که پس از رحلت ایشان پیام تسلیت دادند به جایگاه والای ایشان در سطح بین المللی اذعان دارند و ایشان را شخصیتی تاثیرگذار در تراز جهانی می دانند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت: آیت الله هاشمی با درس گرفتن از آموزه های دینی و ملی بزرگترین نقش را در آموزش عالی کشور داشت و در شرایطی که استعمار و کفر جهانی تمام قد در مقابل ایران اسلامی ایستاده بودند با آینده نگری و ژرف اندیشی بحث تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را با حضرت امام (ره) مطرح کردند  که در نهایت با موافقت امام (ره) این نهال مبارک که امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است  ریشه در فرهنگ این سرزمین رویاند و امروزه یکی از مهمترین افتخارات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در تربیت نیروی متعهد و متخصص و فرهیخته نقش تاثیرگذاری داشته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: قطعا" یاد و خاطره آیت الله هاشمی در دل و جان ملت ایران نقش بسته و این سرو بلند قامت در بلندای تاریخ ایران به یاد خواهد ماند و همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند : « هاشمی زنده است چون نهضت زنده است »، و وظیفه همه ما این است که به آرمان های بلند ایشان پایبند باشیم و کاستی ها را برطرف نماییم و نقش خود را در آینده و اقتصاد کشور با همت و تلاش و پایمردی ایفا کنیم.

این مراسم با مداحی و مرثیه خوانی یکی از مداحان برجسته اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  به پایان رسید.

نظر شما

نام:


ادرس پست الکترونيکی:


نظر شما:صفحه اصلی دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری تماس با ما نقشه دانشگاه دفتر تلفن پیوندهای مفید
کلیه حقوق وب سایت متعلق به دانشگاه آزاد واحد خرم آباد می باشد
Designed By: AF Danesh